Založ si blog

Spoločnosť Roblox čakajú zmeny

Oblasť digitálnej zábavy je na vzostupe a práve v tomto odvetví sa dnes veľa hovorí o spoločnosti Roblox. Tá zažila divokú jazdu v súvislosti s prudkým pádom akcií počas mája a momentálne jej pravdepodobne svitá na lepšie časy. Aké novinky plánuje firma a sú ich akcie potencionálnou príležitosťou pre investorov?

Ešte ste nepočuli o Robloxe?

Spoločnosť Roblox Corporation vyvinula online zábavnú platformu. Tá umožňuje hráčom vytvorenie vlastných hier s otvoreným svetom, následné ich môžu zdieľať s inými hráčmi a hrať sa v nich.  Americká spoločnosť bola založená v roku 2004 a sídli v San Mateo v Kalifornii. Momentálne pôsobí v USA, Veľkej Británii, Kanade, Európe, Číne, Ázii a Tichomorí. Zdroj príjmov je v súčasnosti viacmenej iba z príjmov, ktoré produkujú nákupy v aplikáciách pomocou virtuálnej meny Robux.

Vývoj akcií

Prudký skok hodnoty akcií sme mohli vidieť v novembri 2021, kedy sa dostali na rekordné maximum 141,60 USD. Nečakaný pokles nastal 10. mája, kedy sa prepadli na najnižšiu úroveň, a to 21,65 USD za akciu. Dôvodom bolo, že investori sa začali zbavovať nerentabilných akcií tech firiem kvôli zvyšovaniu úrokových sadzieb Fedom. Následne sme mohli vidieť zlepšenie a hodnota akcií začala stúpať o približne 110 % a nakoniec skončila na úrovni 45,53 USD.

 V auguste tohto roku Roblox zverejnil finančné výsledky za druhý štvrťrok, kde sme mohli vidieť, že rast tržieb sa spomalil na 30 % z viac ako 100 % pred rokom. Od začiatku roka vidíme stále prepad až o 56 % a hodnota akcií je približne o 70 % pod svojím historickým maximom. Nasledujúce zmeny v spoločnosti veštia, že akcie by mohli opäť rásť. V dnešných dňoch sú akcie približne na úrovni 46 USD.

ProfitLevel-Žárska-Roblox zažil rekordný rast aj pád akcií
Výkonnosť akcií spoločnosti Roblox Corp od uvedenia na burzu. Zdroj: investing.com

Pripravované zmeny v Robloxe

Najväčšou novinkou, ktorú chce spoločnosť zaviesť je online reklama, z ktorej chce získať ďalšie príjmy. Toto rozhodnutie prichádza v čase, keď v odvetví online inzerovania vládne chaos a giganti ako Meta a Snap sa snažia prispôsobiť zmene GDPR v systéme iOS od spoločnosti Apple. Budúcnosťou by pre firmu mohli byť imerzívne reklamy. Rozhodujúci bude aj vývoj metaverse, kde by mali byť reklamy od Spoločnosti Roblox. To znamená, že priamo v online svete, kde sa ľudia socializujú, by sa mohli vyskytovať ako digitálne billboardy, cez ktoré si zákazníci môžu nakúpiť najrozličnejšie produkty.

Reorganizačné zmeny by mali byť oznámené aj rámci výročnej vývojárskej konferencie v piatok, kde firma bude hovoriť aj o plánoch na zavedenie reklám. Počas roka 2021 akcie spoločnosti počas týždňa, kedy sa konala táto konferencia, stúpli o 25 % po odhalení zámerov stať sa lídrom v oblasti metaverse. Nezabudnite teda sledovať nielen novinky z dielne spoločnosti Roblox ale aj novinky vo vývoji metaversu.

Zemný plyn aktuálne zlacnel, jeho cena však opäť môže stúpať

23.11.2022

Dobrou správou pre firmy aj domácnosti je aktuálny pokles cien zemného plynu. Ceny však opäť mohli rásť. Niet divu, že ceny zemného plynu sú v centre pozornosti celej Európskej únie. Ide o energetickú komoditu, ktorá je mimoriadne dôležitá pre európske aj slovenské hospodárstvo, ako aj domácnosti. Na rozdiel od leta a extrémnych cenových úrovní vyzerá [...]

Búrka v technologickom sektore pokračuje

21.11.2022

Technologické odvetvie už dlhšiu dobu vykazuje klesajúcu tendenciu. Zisky klesajú a prognózy na ďalší štvrťrok nie sú práve najlepšie. Práve tento týždeň je kľúčový v oznamovaní ziskov technologických spoločností, ktoré nie sú najlepšie. Pre mnohých je to prekvapenie, pretože tento sektor rástol rapídne po mnoho rokov. Poďme sa teda pozrieť [...]

Rekordná inflácia a trhy

27.10.2022

Predpovedať rast inflácie je takmer nemožné. Môžeme sa však pripraviť na možné scenáre, ktoré sa budú v najbližšom období odvíjať od viacerých faktorov. Rozdiel je aj v lokálnych podmienkach, či už sa jedná o jednotlivé štáty alebo regióny, kedy máme na mysli v rozdieloch medzi USA a Európou. Poďme sa teda pozrieť na vývoj rastúcej [...]

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.

Eduard Heger / Richard Sulík / Veronika Remišová / Igor Matovič /

Ohnivé odvolávanie. Heger pripomenul Radičovú, Sulík vláde vyčíta chaos

08.12.2022 20:30

Osem hlavných dôvodov, prečo strana SaS iniciovala mimoriadnu schôdzu parlamentu o odvolaní Hegerovej vlády, predstavil líder SaS Richard Sulík.

Si Ťin-pching / Saudská arábia /

Si navštívil Saudskú Arábiu. Rokovať má hlavne o energetike

08.12.2022 20:09

Čína je najväčším odberateľom ropy od Saudskej Arábie a obe krajiny pravdepodobne chcú v období hospodárskeho chaosu a geopolitickej prestavby prehĺbiť svoje vzťahy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 66048x
Priemerná čítanosť článkov: 1246x

Autor blogu

Kategórie